08 okt. 2018

Oud-leerling krijgt eervolle vermelding bij Christiaan Huygens Wetenschapsprijs

Trots zijn we op oud-leerling Nienke van der Marel! Nienke (1e persoon links op de foto) heeft een eervolle vermelding gekregen na nominatie voor de Christiaan Huygens Wetenschapsprijs.

Nienke ontving lof voor haar dissertatie: ‘Mind the Gap: Gas and Dust in Planet-forming Disks’ (29 september 2015, Universiteit Leiden). Haar onderzoek richt zich op roterende gas- en stofschijven rondom jonge sterren, die de oorsprong van planeten vormen. Haar grote ontdekking betreft het eerste aantoonbare bewijs van een grote ‘stofval’ waarin planetesimalen (de bouwstenen van planeten) kunnen groeien. Daarmee heeft zij de era van observationele planeetvorming ontsloten.

Klik hier om het hele artikel te lezen. 

astronomie.jpg